AQUA PRO
AQUA PRO
AQUA PRO
AQUA PRO
AQUA PRO
AQUA PRO

AQUA PRO ( NAG )

Fiyat : ₺1.400,00(KDV Dahil)

3g x 30 Saşe 

Aqua Pro içerisindeki yüksek oranda 1000 mg N-asetil D-glukozamin (NAG) ile deri altında hyalüronik asit sentezini artırarak vücudun kendi kolajen üretimini tetikler, ciltte su ve yağ dengesini kontrol eder, cildin ihtiyacı olan nemi sağlar.

İçeriğindeki patentli 3 probiyotik suş ve 3 prebiyotik ile NAG'ın emilimini artırır. 9 vitamin (C,D,B kompleks,folik asit) ile hyalüronik asit sentezini ve kolajen üretimini destekler.

Kolajen ve hyalüronik asit çok kararlı yapılar değildir, direkt ağız yoluyla alındığında vücut içinde çok kısa sürede yıkıma uğrarlar ve kalıcı bir etki yaratmazlar. Aqua Pro vücudun kendi kolajen üretimini ve hyalüronik asit sentezini tetikleyerek uzun soluklu ve kalıcı bir etki yaratır.

Klinik çalışmalar 4 hafta boyunca yemeklerle birlikte günde 1000 mg NAG alındığında cildin nem içeriğinin önemli ölçüde arttığını ve 8 hafta sonra cildin nem içeriğinin hala yüksek seviyede olduğunu göstermiştir. Ayrıca, 8 hafta boyunca NAG aldıktan sonra ciltteki yağ içeriği öncesine kıyasla anlamlı şekilde azalmıştır. NAG'nin ciltteki su ve yağ dengesini kontrol edebildiği görülmüştür.

Gluten içermez.

Alerjen uyarısı:  İçeriğindeki 1000 mg N-asetil D-glukozamin (NAG) kabuklu deniz ürünü yengeçten elde edilmektedir.

CİLT MİKROBİYOMUNUN DENGELİ OLMASI NEDEN ÖNEMLİ?

Cilt mikrobiyomu, cilt sağlığımızın koruyucusudur. Yararlı mikroorganizmalar iyi huylu, zararlı olanlar ise kötü huylu ya da ‘patojenik’ olarak adlandırılır. Sağlıklı bir cilt mikrobiyomu, biyodinamik bir zar gibi davranarak koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu bariyer sayesinde nemi içeride hapseder, tahriş edici ve potansiyel patojenleri dışarıda tutar. Bu sayede iltihaplanmaya ve enfeksiyona karşı koruma sağlar.

İyi huylu ve kötü huylu mikroorganizmalar arasındaki denge durumu (Homeostazi) varsa bağışıklık sistemimiz güçlü olur ve sağlıklı oluruz. Dengesizlik (Disbiosis- Disbiyoz) olduğunda ise bölgesel veya sistemsel hastalıklar görülebilir. Bu durum tüm vücudumuzda olduğu gibi cildimiz için de geçerlidir. Cilt mikrobiyomunda dengesizlik oluşması deride, genetik yatkınlığa bağlı olarak akne, egzama, sedef hastalığı gibi çeşitli cilt problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Aynı zamanda ciltte elastikiyet kaybı, ton eşitsizliği ve kırışık oluşumu gibi ciltteki yaşlanma belirtilerini hızlandırabilir.

CİLT MİKROBİYOMU VE BAĞIRSAK ARASINDAKİ İLİŞKİ

Bağırsak florasının bozulması ‘geçirgen bağırsak sendromuna’ ve sistemik inflamasyona neden olur. Bunlar arasında, bağırsak yolundaki toksik bileşenler ve patojenik bakteriler kana geçer ve kan dolaşımı yoluyla tüm cilt yüzeyine ulaşır, bu da akneye, egzamaya yol açan cilt inflamasyonuna ve cilt mikrobiyomunda dengesizliğe yol açan diğer cilt hastalıklarına neden olur.

Derinin bağ dokusunun ana bileşeni olan kolajen, tüm dermise ağ gibi dağılan, derinin iskeletini oluşturan büyük yapılı protein lifidir. Kolajen liflerinin oluşturduğu ağ, deriye elastikiyet, dayanıklılık ve gerginlik vermekle beraber diğer hücreler için de barınma zemini temin eder ve hücreleri birbirine bağlar. Yaş ilerledikçe, özellikle 30lu yaşlardan sonra, beslenme, güneş ışığı, çevre ve diğer faktörlerin etkisiyle birlikte insan vücudunun hyalüronik asit sentezleme kabiliyeti kademeli olarak azalır, büyük miktarda kolajen kaybolur, dermis boşalır ve böylece cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ortaya çıkar.

Hyaluronan olarak da adlandırılan hyaluronik asit, bağdokusu, epitel ve sinir dokuları boyunca yaygın olarak dağılmış anyonik, sülfatlanmamış bir glikozaminoglikandır. HA, d- glukuronik asit ve N-asetil d-glukozaminden (NAG) oluşur. 500 kat daha fazla su taşıyabilen hyalüronik asit günümüzde bilenen en iyi nemlendirici bileşendir.

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM

N-asetil d-glukozamin (NAG), bağırsaklarımızdaki koruyucu mukoza tabakasını ve gastrointestinal sistem işlevini desteklemeyi hedefler. Klinik çalışmalarda düzenli NAG kullanımının bağırsaklarda artan Escherichia coli (E. coli)’ ye bağlı biyofilm oluşumunu azalttığı gösterilmiştir. (1)

EKLEM VE KEMİK SİSTEMİ

N-asetil d-glukozamin (NAG) eklem kıkırdağında bulunan glikozaminoglikan polimerlerinin (kondroitin sülfat ve hiyalüronan gibi) temel bileşenleridir.
N-asetil d-glukozamin (NAG)’ in düzenli kullanımda, eklem sağlığını desteklediği ve hasarlı kıkırdak doku onarımına yardımcı olduğu bilimsel çalışmalar ile gözlemlenmiştir. (2-3)

Kullanma Talimatı

18 yaş ve üzeri için uygundur. Cildin ihtiyacına göre 1-3 kutu kür şeklinde kullanılması önerilir. Sabah ya da akşam tok karnına 1 bardak suya karıştırarak içilmesi ve 24 saatte bir tüketilmesi önerilir(Su derecesi ≤ 37  ͦC).

"Aşırı tüketimi laksatif etki yaratabilir"

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Kolajen Peptit Serum Beauty Omelette Yüz Kremi Geliştirilmiş Formül Beauty Omelette Bori Probiyotik 30 Saşe

ADET

Artır Azalt
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR